در راستای افزایش مشارکت شهروندان؛

نظرخواهی درباره نصب مجسمه های مشاهیر

شهرداری بوشهر در نظر دارد در جهت پاسداشت بزرگان و مفاخر تاریخی کشور و استان تعدادی سردیس از مشاهیر ایران‌زمین و بوشهر را در سطح شهر نصب نماید. بر این اساس درباره مکان نصب آنها از شهروندان نظرخواهی شده است

بسمه تعالی

شهروندان ارجمند

با سلام و احترام

شهرداری بوشهر پس از نصب شش سردیس از شهدای دفاع مقدس استان در سطح شهر در نظر دارد در اقدامی جدید در راستای پاسداشت بزرگان و مفاخر تاریخی کشور و زنده نگهداشتن نام و یاد ایشان تعدادی سردیس(مجسمه) از مشاهیر ایران‌زمین و  بوشهر را  در سطح شهر نصب نماید.

سردیس های مورد نظر جهت نصب شامل این مشاهیر می شود:

 شهید آیت الله مطهری، شهید آیت الله بهشتی، شهید آیت الله مدرس، دکتر علی شریعتی، شهید فهمیده، ابوعلی سینا، فردوسی، مولوی، رازی، خیام، سعدی، حافظ ، شهریار، پروین اعتصامی، امیرکبیر،شهید دکتر چمران

شهرداری بوشهر اعتقاد دارد که با توجه به اهمیت موضوع  جایگاه و مکان نصب این سردیس ها بر اساس دیدگاه و نظر شهروندان ارجمند تعیین گردد.

بر این اساس از شهروندان گرامی درخواست می‌شود نظر خود را در باره این موضوعات اعلام فرمایند:

الف: نصب همه این سردیس‌ها به‌صورت یکجا و در یک محوطه به نام «بوستان یا باغ مشاهیر»

ب: به‌صورت جداگانه و در ابتدای خیابان‌ها، در فضای بوستانهای ساحلی و محله ای و ... 

(شهروندانی که موافق با نصب این سردیس‌ها در اماکن متعدد سطح شهر هستند، لطفا محل نصب هر کدام را دقیقا اعلام بفرمایند)

 

نکته مهم :ساخت و نصب سردیس یا تندیس مشاهیر بوشهر از جمله آیت الله سید عبدالله بلادی بوشهر ، جهانبخش کردی زاده (بخشو) (مداح و ذاکر اهل بیت)، سیدحسین سیادت (اولین شهردار بوشهر)، ناخدا عباس (مداح اهل بیت و دریانورد) و ... نیز در دست اقدام است که در این باره نیز شهروندان گرانمایه دیدگاه خود را و همچنین اسامی مشاهیر پیشنهادی شان جهت ادامه این روند اعلام فرمایند.  

این نظرسنجی تا تاریخ ۲۵ بهمن جهت اعلام نظر شهروندان فعال می باشد و پس از آن انشالله با جمع‌بندی نظرات دریافت شده نصب این سردیس‌ها انجام خواهد گرفت.

نحوه اعلام نظر :

-ثبت دیدگاه در پایین همین صفحه

-ارسال نظرات به ایمیل info@bushehrcity.ir

شهروندان عزیزی که دراین نظرسنجی شرکت می کنند لطفا نام و نام خانوادگی ، سال تولد ، ایمیل و شماره تلفن همراه خود را در کنار نظراتشان قید بفرمایند تا در قرعه کشی این نظرسنجی با جوایز ارزنده شرکت داده شوند.  

 

 

 با سپاس فراوان از مشارکت شما شهروندان گرامی

شهرداری بندر بوشهر

 

 

 

 

 

 

 

پنجره: 

دیدگاه‌ها

هادی

Vote up!‎
۶۷۶۵
Vote down!‎
-۶۶۳۹
کار بسیار شایسته و ارزنده ای میباشد. بزودی پیشنهاداتم را ارسال میکنم. باتشکر فراوان از شهرداری بوشهر

علي هوشمند

Vote up!‎
۶۵۶۷
Vote down!‎
-۶۶۲۱
حركت روابط عمومي شهرداري بندر بوشهر در اين راستا ستودني است .به عنوان يك شهروند از اين حركت زيباي فرهنگي شهرداري سپاسگزارم . اميدوارم شهروندان گرامي با مشاركت و پاسخ به اين فراخوان شهرداري محترم را در اين امر مهم ياري كنند

مانا قرباني

Vote up!‎
۶۵۶۱
Vote down!‎
-۶۴۶۹
سلام، نميدونم اينكار و هزينه گزافي كه طبيعتا از محل همين شهروندان تامين خواهد شد چقدر ميتونه به مردم كمك كنه ؟! سرديس هايي كه پايه انها محلي امن براي زندگي موشها خواهند شد!! اي كاش شهرداري محترم اول فكري براي بهداشت شهر ميكرد بوشهر را موش خورده انوقت شما بفكر سرديس و تنديس هستيد ؟ چرا بفكر كار كردن اصولي نيستيد چرا حتما كاري رو بايد انجام بدين فقط براي اينكه خودي نشان دهيد؟ مگر هزينه اينكار از جيب ما مردم نخواهد بود پس لطفا در اموري خرج كنيد كه خلق الله راضي باشند

محمد از شهر ریز

Vote up!‎
۶۵۷۸
Vote down!‎
-۶۶۲۷
کار بسیار خوبی است اگر در بوستان باشد موجب افزایش گردشگر وتوریست به استانمان میشئد

علوی

Vote up!‎
۶۵۱۷
Vote down!‎
-۶۵۷۸
کار بسیار زیبایی است از شهردار ی تشکر می کنیم

مصطفی هانایی ازتنگک

Vote up!‎
۶۶۶۹
Vote down!‎
-۶۴۲۶
باسلام .برای بوشهرهرکارفرهنگی انجام شودارزشمنداست.من باهمه احترام به دیدگاههای همشهریانم .دیدگاه استادهوشمندرامیستایم واینکه شهررایهویی ببریم زیر تندیس بدلیل کم وسعت بودن شهرخیلی معقول نیست .یک پارک که بطورمثال علمی باشدکتابخانه ومحلی برای مطالعه .کافی نت .کافی شاپ .چایخانه و...که همه اقشارجابدهیم .آموزش وپرورش دانش آموزهارابیاوردتابصورت عملی درذهن دانش آموزبماند این گوهرهای علمی ایران.مکانی مفرح بسازیم ازهمین ظرفیتهای موجودشهرداری ازجمله پارک خلیج فارس .ودیگرپارکها شایسته میدانم ازحرکت خوب وبیادماندنی شهردارحزب اللهی ومدیرباتدبیروخلاق .خوش سخن شهرداری ازبابت اینگونه طرحها قدردانی نمایم /اینکه عزیزان درمقابل حرکتهای فرهنگی اعتراض به امحا موش ویاکوچه مافلان است وبهمان بایستی هرکاری رابجای خودش پیشنهادداد /خدایی چندتاازمابوشهریها رفتیم پیش شهردارکه تازه کاره برای زیبایی .عمران آبادی .استفاده ازظرفیتهای شهرپیشنهاد .نظر.دادیم.اگرخدای نکرده شهرداری رفتیم دنبال امورخود وخیلی خوش بینانه شهرداررادیدیم بابت مشکل کوچه خودمان درخواست داشتیم .علی ایحال زحمتکشان عرصه خدمت به مردم خدایارتان باد .

ناشناس

Vote up!‎
۶۵۸۳
Vote down!‎
-۶۵۲۳
با نگاهی به لیست اسامی افراد مورد نظر شهرداری، بنظر میرسد که هدف نهایی،نه ارزشگزاری به ارزشها،بلکه نوعی ذخیره سازی معادل ارزی برای روزگار کنونی دست اندرکاران آن است. والّا چه ضرورتی برای نصب تندیس هایی است از افرادی که در همین شهر،بعضا نام چند مدرسه و خیابان و اماکن دولتی و غیره دولتی را به آنان اختصاص داده ایم!؟ به هر حال با این احتمال که نیت شما خیر است و اظهار سپاسی به آنان که واقعا مشاهیرند نه فقط در نام و نشانی که حاصل تبلیغات شبانه روزی رسانه ای، بلکه نامدارانند به بهای آنچه که کرده اند تادر قلوب مردم و تاریخ این دیار جاودانه بمانند،پیشنهاد میشود تندیس هایی : ۱- از زنده یاد شیخ محمد حسن سعادت، اولین مدیر و مدرس دبیرستان سعادت، در محل چهارراه و تقاطع خیابان معلم .۲- تندیسی از زنده یاد منوچهر آتشی در محل تقاطع خیابان سبز آباد و امام زاده.۳-نصب تندیس زنده یاد محمد رضا نعمتی زاده، جلو درب ورودی آرامگاه هنرمندان بهشت صادق.۴- نصب تندیس زنده یاد حسن ناصر مستوفی،یکی از بهترین و خدمتگذار ترین مدیران کل آموزش و پرورش بوشهر و بنیانگذار اولین سالن اجتماعات در بوشهر، در محل ورودی سالن اجتماعات آموزش و پرورش- باهنر کنونی-۵-نصب ستون یادمانی بنام شیخ ناصر خان آل مذکور، بانی و موسس شهر بوشهر، در ابتدای ضلع شمالی خیابان انقلاب(ششم بهمن) اگر چه میدانم با خواندن این پیشنهادها اخم های دوستان در هم خواهد شد،ولی چکنم که عمل درست و اساسی را همین میدانم!؟

هانا پارسه

Vote up!‎
۶۶۸۱
Vote down!‎
-۶۳۷۰
باسلام تبلیغ برای نظر خواهی ازمردم درسایتتان کمرنگه . بایستی خیلی دنبال کنی تا سایتتان راپیداکنی سر راست باشه بهتره /نظر شهروندناشناس باکنایهای نیشدار هم قابل تامل وخوب دیگه نظرش روگفته قابل احترام

ناشناس

Vote up!‎
۶۳۵۹
Vote down!‎
-۶۵۳۶
اگر پارکی به نام مشاهیر داشته باشیم و تندیسها در انجا نصب شود خوب است در خیابنها جذابیتی ندارد

کارمند

Vote up!‎
۶۵۴۶
Vote down!‎
-۶۵۲۷
لطقا در یک بوستان به صورت مجتمع قرار بدهید.

آرش

Vote up!‎
۶۵۴۴
Vote down!‎
-۶۴۴۶
درفهرست اعلام شده نامی از برخی افراد مثل فایز دشتستانی یا مفتون دیده نمیشه. اسامی درنظرگرفته شده فعلی بیشتر متعلق به حوزه خاص و مربوط به زمان خاص هستن وبهتر اینه که ازتمام بزرگان کشور و نه به صورت محدودو گزینشی انتخاب بشن تا برانگیزاننده حس غرورملی در مردم باشه..به نظر روال فعلی نصب این تندیس ها در نقطه هایی در شهر مناسبه. نصب تندیس دانشمندان وفرهیختگان و بزرگان زمینه های مختلف درقید حیات هم شاید قدردانی مناسبی در زمان حیات این افراد باشه. مثلا نصب و پرده برداری در زادروز هریک از این عزیزان. درکشورارمنستان برروی دیوار هر خانه که معلمی درش زندگی میکرده پس از درگذشتش لوحه کوچکی از تصویرایشون و یک گلدون گل کوچک درزیرش نصب میکنن که انصافا پاسداشت خوبی از زحمات آموزگاران که به حق معماران هرکشورهستن هست

پاکبین

Vote up!‎
۶۳۳۱
Vote down!‎
-۶۴۱۷
قبلا نظر داده ام که مقبول طبع مردم صاحب نظر نبوده است حالا با یک چرخش در دیدگاه پیشنهاد معرفی انواع ماهی با تابلو خصوصیا ت وموارد مصرف وشیوه استفاده از آن ر ا پیشنهاد میدهم تا مسافران با محصول استان آشنایی حاصل کنند . در ماهی فروشی میدان توحید تهران ماهی مقوا را به نام حلوای بندری میفروشند وبه تذکر بنده هم توجه ننمودند.

محسن خزاعی

Vote up!‎
۶۵۸۶
Vote down!‎
-۶۶۴۲
به نظرتون هدف از ساخت مجسمه این بزرگان و عزیزان شناخته شده در هر شهر چیه؟ به نظر بنده باید برای مشاهیر شهر بوشهر تندیس ساخته شه . بوشهر مجسمه آقای آتشی رو می خواد ، مجسمه جهانبخش کردی زاده ، مجسمه این همه شهیدی که از همین پایگاه هوایی جونشون رو دادن . بوشهر رو با مجسمه شهریار چه کار ؟!!؟!! االبته نظر کلی بنده این هست که به جای مجسمه از تندیس ها و ابنیه یادبود ،مجتمع های فرهنگی و... استفاده بشه . تا کاربردی داشته باشه و ماندگارتر باشه.

شیرازی

Vote up!‎
۶۴۷۴
Vote down!‎
-۶۶۴۷
کار خوبی است .. اما نحوه اجرا بسیار ضعیف است

علی

Vote up!‎
۶۶۶۱
Vote down!‎
-۶۴۸۹
با تشکراز تمتمی کارکنان زحمت شهرداری اگر نور پردازی در اصراف تندیس کار شود خیلی جذاب تر می شود

reza

Vote up!‎
۶۲۶۷
Vote down!‎
-۶۳۱۰
باید یک بوستان رو بانام پارک مشاهیر درست کنیم.

negar

Vote up!‎
۶۵۱۵
Vote down!‎
-۶۵۵۰
بادورود و تشکراز زحمت های شهردار و همکاران.ای کاش میشد ۱ بوستان زیبا جوری طراحی کنند که در ان قسمت از بوستان ، متناسب با تندیسی که قرار است در ان محل قرار بگیرد ۱طراحی متفاوت با دیگر نقاط بوستان و متناسب با شخصیبت و داستان پیرامون ان مشاهیر صورت بگیرد.بهرحال واسه این تندیس ها ۱فکرو کار تازه بکنید و نا تکراری تا شهر هم تازگی پیدا کند و متفاوت باشد.

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.