در چهارمین روز از "هفته بوشهر"؛

بازگشایی نمادین بازار قدیم بوشهر+تصاویر

در چهارمین روز از "هفته بوشهر" بازار قدیم این شهر بازگشایی شد.

به گزارش خبرنگار ستاد بزرگداشت "هفته بوشهر"، در آیینی با حضور اعضای شورای شهر، شهرداری و مردم بوشهر، در اقدامی قابل تحسین بازار قدیم بوشهر که توسط میراث فرهنگی بازسازی و مرمت شده بود بازگشایی شد.

 

با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد بافت تاریخی بوشهر، احیا بازار قدیم این شهر و در کنار بازسازی سایر اماکن تاریخی بافت قدیم بوشهر، می‌تواند در دمیده شدن روح زندگی و  نشاط در این منطقه از شهر بوشهر تاثیرگذار باشد.

 

 

بافت تاریخی بوشهر مورد توجه بسیاری از محققان و پژوهشگران عرصه هنر و معماری بوده و اقدام خوب ستاد بزرگداشت روز بوشهر در افتتاح نمادین این بازار می‌تواند آغازی بر احیا اماکن تاریخی در بافت قدیم بوشهر باشد.

 

 

بازار قدیم بوشهر در محله شنبدی از محلات قدیمی بوشهر قرار دارد و شامل ۲۶ غرفه است که به مناسبت هفته بوشهر غرفه‌های مختلفی در این بازار تدارک دیده شده بود.

 

 

در مراسم افتتاح علاوه بر حضور مسئولان شهری و استانی، ضمن اجرای موسیقی محلی بوشهر، محمد صغیری از هنرمندان استان بوشهر در یکی از غرفه‌ها به اجرای شاهنامه‌خوانی پرداخت.

 

 

بازار قدیم بوشهر که تا ۱۸ اسفندماه برای بازدید عموم دائر است شامل غرفه‌های صنعتی و فرهنگی است، عکاسی رایگان، چایخانه، شاهنامه‌خوانی، نمایشنامه عروسکی، موسیقی زنده، غرفه ورزشی شامل پرتاب دارت و ...، فروش محصولات صنایع دستی بوشهر و... از جمله غرفه‌های این بازار است.

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.